Rüyada anahtar vermiş olmak, şahsın fakir kişilere yardım eden birisi olduğunu gösterir. İşsiz şahıslara iş olanağının sunulması, izdivaç edecek kişilerin hane kurmuş olmalarına yardım edileceği manalarına da gelir. Rüyada anahtar vermiş olmak başkasına güzel bir talih sunmuş olmak ve fırsat vermiş olmak manasına geldiği gibi, İslami olmak suretiyle da şahsın çok iyiliksever ve iyi huylu birisi olduğuna delalet eder. Şahsın akıllıca davranmadığı ve mantıklı kararlar alım yapmadığı, dolayısıyla de maddi zarara uğrayarak fakirleşeceği manalarına gelir. Rüyada anahtar vermiş olan kimse kendisi kısmetini de başkalarına kaptırır.  Rüyada Anahtar Almak

  Tanıdığı bir şahısdan anahtar almış olduğunu görmüş olan kimse işsiz ise güzel bir iş fırsatı sahip olar. Talihi yaver gidermiş ol ve yaşamı güzelleşir. Anahtar almış olduğunu görmüş olan kişi henüz evlenmemiş ise evlenir, haneli ise yeni bir hane veya mülk satmış olun alabilir. Anahtar umumilikle iyi talihe, fırsatlara, eskisinden farklı bir işe, hane, otomobil ya da dükkan gibi mal maliki olmaya tabir edilir. Anahtar almış olduğunu gören şahsın bütün yaşamı değişir, daha zengin bir hayatı olur. Küskünlük yaşayan kimseler için de küslüğü sona erdirmeye işaret eder.

  Rüyada Anahtar Kaybetmek

  Sevilmiş olan bir kimse ile ayrılık gündeme geleceğine, şahsın işinden atılacağı veya kovulacağına, büyük bir fırsatı değerlendiremediğinden ötürü çok pişmanlık duymuş olacağına tabir edilir. Rüyası esnasında anahtar kaybeden kimse yaşamını değiştirmiş olacak bir talihi görmezlikten gelir. Müşterekli iş maliki olanlar müştereklerinden ayrılırlar ve işleri ters gidermiş ol, ekonomik manada da ciddi kayıplar laf mevzusu olur.

  Rüyada Anahtar Vermiş olmak Psikolojik Yorumu

  Rüyayı gören kişinin esas yaşamda yardım etmek istediği yakınları ve sevmiş oldukları olduğuna delalet eder. Anahtar vermiş olmak kimi vaziyetlerde ayrılık ya da küslük gibi vaziyetler yaşayan şahısların o kişilere bir talih daha vermiş olmak istediklerine de tabir edilmektedir. Psikolojik olmak suretiyle şahsın kendine de talih verilmesini istediği kimi vaziyetlerin var olduğuna yön gösterdiği gibi, bununla birlikte pişmanlıklar ve hüzünler yaşandığının da göstergesidir.

  in A