Rüyada anka kuşu görmek, büyük şans olmak suretiyle tabir edilir. Rüyayı gören şahsın, benzersiz ve şahane bir yaşamı olacağına, kısmetlerinin hiçbir vakit kesilmeyeceğine ve talihinin da kapanmayacağına işaret eder. Bu rüya, uğur olmak suretiyle kabullenilir ve rüyayı gören kişinin kurtuluşuna, bir daha doğmuşçasına memnun ve hafif olacağına, ömrü boyunca azın ne demek olduğunu bilmeyeceğine, dünyanın sonsuz nimetlerinden ve her çeşit keyfinden bolca faydalanmış olacağına ve her şeyi doya doya hayata imkanına ereceğine işaret eder.  Rüyada Zümrüdü Anka Kuşu Görmek

  Rüyada zümrüdü anka kuşu görmek, rüyayı gören kişinin dinde ve namusta güzelleşmiş olacağına ve olgunlaşmış olacağına, bir bilgin gibi anlayışlı davranan, dert dinlemiş olan ve akıl veren bir kimse pozisyonuna gelmiş olacağına bu vesileyle maneviyatının yükselmiş olacağına yorumlanır. Bu rüya bununla birlikte ekonomik manada da beklentilere ulaşmaya ve büyük insan olmaya yorumlanır.

  Rüyada Anka Kuşuna Binmek

  Rüyada anka kuşuna binmek, önem derecesi yüksek vazifelere atanmış olmaya, işinde tek olmaya ve şimdiye kadar kimsenin yenilgiye uğratmayı başarmış olamadığı en kuvvetli rekabet ettiği kişiler yenilgiye uğratmaya delalet eder. Şahsın hiçbir hasımının kendine ziyan veremeyeceği kadar kuvvetli olacağına yorumlanır.

  Rüyada Anka Kuşu Olmak

  Bir şahsın rüyası esnasında kendisini anka kuşu olmak suretiyle görmüş olması bahse konu olan insanın çok yüksek mevkilere atanmış olacağına, bütün hayalini gerçekleştirme fırsatı yakalamış olacağına, talihinin ömrü boyunca kendisinden yana olacağına ve mülk sahibi olmak ve konfor içinde yaşayacağına işaret eder. Kimi zaman da tüm insanların hürmet duyduğu, özü lafı bir, nasihatleri ve konuşmuş olmaları kıymet gören bir kimse olmaya işaret eder.

  Rüyada Atmaca Görmek

  Rüyada atmaca görmek, rüyayı gören kişinin akli melekeleri yüksek ve doğru işler yapmış olacağına bu vesileyle kalkınıp, ilerlemiş olacağına, variyetinin her geçen gün artış göstereceğine, huzurunun ve keyfinin yerinde olacağına delalet eder. Kaba tabirle yaşamı tıkırında olan kimseye yorumlanır.

  in A