Rüyada dostunu gelinlikle görmek, şayet o dostunuz henüz evlenmemişse yakında kısmetinin çıkmış olmasına ve hayırlı bir evlilik yapmasına; şayet haneli biri bu rüyayı görmüş olursa benzeri ile arasında rahata ve güzel bir geçime tabir edilir. Kimi zaman da bu rüya dostınızın başına gelmiş olacak güzel bir hadiseye, yakında memnun olacağı bir bilgi almaya ya da o dostınızdan göreceğiniz iyiliğe de delalet eder.  Rüyada Gelinlik Giymiş olan Bir Bayan Görmek

  Rüyada tanımadığınız bir bayanın gelinlik giymiş olması alacağınız hayırlı bir havadise tabir edilir. Bu rüya, görmüş olan kimse için memnun bir geleceğe, bolluk ve bollukla geçecek bir hayata, saflık ve temizliğe, iyi tabiatlı ve geçimi güzel bir bayana, yakında iyi insanlar arasında bir cemaat içinde bulunmuş olmaya delalet eder.

  Rüyada Kara Gelinlik Giymek

  Rüyası esnasında kara bir gelinlik giymiş olan şahıs kendisisi için hayırsız bir arzuta bulunur ya da ziyana girmiş olmasına sebep teşkil edecek bir dua eder. Bu rüya kimi zaman da karşınıza çıkmış olacak hayırsız bir kısmete, evlilik yaşamında kimi meşakkatlar yaşamaya, kimi vaziyetlerde sorun ve hüzüne de tabir edilir. Ak gelinlik ise müjdeye, hayırlı havadislere, sevinç verici haberler alım yapmaya delalet eder.

  Rüyada Kabarık Gelinlik Görmek

  Kabarık gelinlik nimet maliki olmak, bereket bolluk, elinize geçecek çokça para, mal mülk maliki olmak, sorunlardan feraha erip rahata ermek, tüm manalarda güzellik içerisinde sürecek bir hayat, iyi bir nasip ve iyi bir evlilik manalarına gelir.

  Rüyada Gelinliğin Yırtılması

  Rüyada gelinliğin yırtıldığını görmek, çok istemiş olduğunuz bir şeyin gerçeğe dönüşmeyeceğine, evlilik yaşamınızda birtakım sıkıntılarla yüzleşmenize, benzerler arasında çıkmış olacak olan kimi tartışmalara, aile saadetini bozmuş olacak hareketlere tabir edilir. Yırtılan gelinliğin dikilmiş olması ise, huzursuzlukların dinmesine, benzerler için iyi geçime, aile içerisinde bedelli muhabbet ve hürmete, cici olmayan kimi tartışmaların bitmiş olup yerini mutluluğa ve rahata bırakmış olmasına işarete der.

  in A