Rüyada dostunun nişanlandığını görmek, rüyayı gören kişinin alacağı güzel havadislere ve sevinçten dökeceği gözyaşlarına delalet etmektedir. Hayırlı bir havadis için yola düşmeye, iş ile alakalı güzel bir değişikliğe, borçların kapanmasına ve hane, otomobil gibi bir mal alınacağına da dikkat çeken rüya umumi olmak suretiyle hayra yorumlanır. Rüyada görmüş olunan dost gerçekte de tanınmış olan birisi ise onun yaşamındaki pozitif bir değişikliğin ya da hadisenin havadisi alımı yapılır. Tanınmayan birinin nişanlandığını görmüş olmaksa, şahsa sürpriz olmak suretiyle gelmiş olacak bir havadisi ve başka bir işe başlayacağı manasına da gelir. Etraf değişikliği ve yeni arkadaşlıklar edinileceği biçiminde de değerlendirmelenen rüya, İslami cepheden evlenmiş olma yaşına gelmiş bir şahıs için kız istemiş olmaya gitmiş olmanın de delaletidir.  Rüyada Dostunun Nişanlandığını Duymak

  Heyecan duyulacak bir havadis alınacağına ve rüyayı gören kişinin her duyduğu havadise inanmış olması yüzünden kimi kötü hallere düşmüş olacağına işarettir. Dostunun nişanlandığını duymuş olmak bazı yorumculara göre, o kimseye dair ciciye gitmeyen, davranışsal manada sorunlu havadisler alınacağına ve sır maliki olunacağına işaret eder. Tanınmış olan birinin nişan havadisini alım yapmak, o kimsenin acı içinde olacağı bir olay yaşayacağına ve rüyayı gören kişinin de ona yardımcı olacağına belirtitir.

  Rüyada Tanımadığı Birinin Nişanına Gitmek

  Rüyayı gören kişi için içinde bulunmuş olmaması lazım olan bir hale delalet eder. İkaz mahiyetinde bir rüyadır ve şahsın emin olmadığı işlere girmiş olması sebebi ile mal ve para kaybına uğrayacağı, kötü niyetli kimselerle yapılacak arkadaşlıklar yüzünden hem kendini, hem de akrabasını kötü hallerde bırakacağını bildirir.

  Rüyada Dostunun Nişanlandığını Görmenin Psikolojik Yorumu

  Evlenmiş olmak istemiş olan yalnız bulmaya çalıştıkları özellikte birini bulamadıkları için evlenememiş olan kişilerin hayallerinde kendisilerini nişanlanmış ya da evlenmiş olmak suretiyle görmeleri rüyalarda da bu biçimde yansımış olma bulmuş olabilir. Bu rüya bununla birlikte evlilik hazırlıkları yapmış olan şahısların gündelik yaşamta duymuş oldukları heyecan ve telaşın da sembolü olmak suretiyle görülmüş olabilir. İleri yandan şahsın sevdiklerine çok kıymet verdiğini ve onların memnun olmaları için yapılabilecek her şeyi yaptığını da bildirir.

  in A