Rüyada arpa görmek, helal olan kazanca delalet eder. Rüyayı gören kişinin çalışmasının bedelinde tatmin edici kazancı olacak ve bu kazanç helal olması sebebiyle şahsa sürekli bolluk getirmiş olacak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin işinin sürekli yolunda gideceği, daha bir işi son bulmuş olmadan, öbürünün geleceği ve bu halin bir ömür süreceği yorumlanır. Öyleki denilmiş olabilir ki rüyayı gören kişi işinden yana çok kısmetli ve bereketlidir.  Rüyada Arpa Ekmek

  Rüyada arpa ektiğini görmek, umutlarının boşamış ol olmadığına, hiçbir emeğin de sonuçsuz kalmayacağına delalet eder. Rüya maliki, çok çalışmış olmasının ve sabretmiş olmayı bilmiş olmasının bedelini muhakkak alacak anlamına gelir.

  Rüyada Arpa Tarlası Görmek

  Büyük kısmettir. Rüyayı gören kişinin talihinin, bahtının ve kısmetinin samimi davranacağına, işlerinin bolluk getirmiş olup, yeni kazanç kapılarının açılmasının gerçekleşmesine sebep olacağına delalet eder. Kısmetin artması, yiyip içeceği şeylerde aynı düzeyde çoğalmış olması manasına çıkar.

  Rüyada Arpa Yemek

  Rüyada arpa yemek, var olanı tüketmeye delalet eder. Rüyayı gören kişi işsiz veya parasız kaldığı bir evrede, yarınları için biriktirdiğini bitirmiş olacak ve gelmiş olacak için gene elinde ve avucunda hiçbir şey kalmayacaktır.

  Rüyada Arpa Ambarı Görmek

  Rüyayı gören kişinin yetersizliğini hissettiği her şeyden fazlaca sahip çıkacağına ve bu kez da elindekileri nereye sığdıracağını, neye harcayacağını bilmiş olamaz olacağına doğal edilir. Bu rüya, istek edilenin de üstünde öyleki düşünce edilemeyecek bir varlığın işaretçisidir.

  Rüyada Arpa Almak

  Rüyada arpa almış olduğunu görmüş olan kimse, akıllıca hareket ederek yaptığı bir yatırım veya birikim yardımıyla fakirliğe düşmüş olup, ele güne muhtaç olmaktan ve başkalarına avuç açmaktan kurtuluşa erecek anlamına gelir.

  Rüyada Arpa Yolmak

  Rüyası esnasında arpa yolduğunu görmüş olan kimse, geçimini sağlama konusunda pek becerikliyecek kadar çalışkan ve azimli bir şahıs olmak suretiyle tasvir edilir. Kişi, akidesi yardımıyla her yerde ekmek bulacaktır.

  in A