Rüyada arsa görmek, hayırlı ve iyi manalara gelmiş olmaz bilakis, kötülük, kaza, bela ve musibetlere uğramaya delalet eder. Bu rüya, büyük bir uğursuzluk gündeme geleceğine ve gözyaşı akıtılacağına yorumlanır. Sorunlu ve siyah günlerin gelmiş olması manasına çıkar. Öte taraftan da kimi rüya tabirlerine göre uyum içinde olan şeylere işaret ettiği söylenir. Öyleki birinci değerlendirmen tam aksi biçimde yorumlanır ve hoşluk manasına geldiği söylenir. Uzlaşmaya ve geçime yorumlanır.  Rüyada Arsa Almak

  Rüyayı gören kişinin gözyaşlarını kullanmış olarak veya şantaj yapmış olarak bir işten kar sahip olmasına ya da bu biçimde bir işini halletmiş olmasına yorumlanır. Bununla birlikte platonik aşk yaşamak biçiminde de tabir edilir.

  Rüyada Arsa Satmak

  Rüyası esnasında arsa sattığını görmüş olan kimse, bir işte veya iddiasında üstün gelecek, karşı taraftakilerin ivedilerini çürütmüş olacak ve onlara kaba bir tabirle tükürdüklerini yalatacak anlamına gelir. Kişi, sözten anlamayan, dediğim dedik insanları susturmayı başaracaktır diye tabir edilir.

  Rüyada Arsa Ölçmek

  Rüyayı gören kişinin karşısına çok düzgün, hem kalbı hem de kendisi güzel olan bir kişinin çıkmış olacağına delalet eder. Bu şahıs, bir yemek çağrında, dost ayrıca iş toplantısında karşılaşılacak olan biridir.

  Rüyada Büyük Arsa Görmek

  Rüyada büyük arsa görmek, rüyayı gören kişinin hayat kolaylığına delalet eder. Geçim sorunu olmadan, bol kazanç sahip olup, mal maliki olup, ferah ferah yaşamaya yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hayat şartları birçok şahsa göre çok yukarı da olacak ve hiçbir vakit darlığa düşmüş olmayacak anlamına gelir.

  Rüyada Yeşil Arazi Görmek

  Bu rüya hayra yorulur. Rüyayı gören kişi için yaşam yolunun uzun olmasına işaret eder. Kişi, sağlık ve sevinç içinde geçecek bir yaşama sahip çıkacak, dünya mülkünden yana da hiçbir eksiği kalmayacaktır şeklinde açıklanır.

  in A