Rüyada asansörde kalmış olmak, rüyayı gören kişinin yoluna engel koymaya çalışmış olan, muvaffakiyetlerini engellemek için arka tarafından önüne taş koyan, onu kötülemiş olan, ona ziyan vermiş olmaya çalışmış olan ve bunun yollarını yapmış olmak için gece gündüz hiç üşenmiş olmadan uğraşan kimi kişilerin olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin süratlı bir biçimde ilerlemiş olmasının ve gelişmesinin etrafındaki kimseler kısımından hazmedilmediği ve istenmediği manasına çıkar.  Rüyada Asansörde Kaldığını Görmek

  Bu rüya da asansörde kalmakla aynı biçimde tabir edilir ve rüya sahibinin başarısızlığının sorumluluğunun etrafındakilere ait olacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin kendisi yanlış hareketleri sebebiyle değil etrafındakilerin huysuzluğu ve işgüzarlığı sebebi ile mutsuz ve muvaffakiyetsiz olacağı değerlendirmesi yapılmaktadır.

  Rüyada Asansörde Kalmış olmak ve Kurtulmak

  Rüyayı gören kişinin birinci evvel soruna, güçlüke ve umutsuzluğa düşmüş olacağına sonra da akidesi ve çabası yardımıyla bu vaziyeti bertaraf etmeyi başarmış olacağına tabir edilir. Zorlanmaktan sonra rahatlamış olmaya, gözyaşı dökmekten sonra gülmeye yorumlanır.

  Rüyada Asansörde Mahsur Kalmak

  Hayal kırıklığı yaşamaya, sorun alım yapmaya, hasımların öfkesini üzerine çekmeye tabir edilir. Rüya sahibinin kendine arkadaş olduklarını sandığı kimseler sebebi ile hem maddi hem de manevi ziyana uğrayacağına, onlar sebebi ile büyük bir darbe yiyeceğine delalet eder.

  Rüyada Asansörde Sıkışmak

  Rüya sahibinin zor günler geçirmiş olacağına, geçim derdine düşmüş olacağına, rekabet ettiği kişilere yenilmiş olacağına, iş ve kazanç kaybına uğrayacağına ve etrafındaki art niyetli şahısların kendini en zayıf anında yakalamış olacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin huzurunun ve rahatının kaçacağı manasına çıkar.

  Rüyada Asansörde İnip Çıkmak

  Bir şahsın rüyası esnasında asansör içinde bir inip bir çıktığını görmüş olması onun ne muvaffakiyetinin ne de başarısızlığının baki olmayacağına işaret eder. Şahıs ara sıra son derece sevinecek ve rahat içinde yaşayacak kimi zaman da son derece sıkıntılı, mutsuz, hasta ve rahatsız olup, oldukça zor bir dönem geçirecek anlamına gelir.

  in A