Rüyada âşık olmak güzel manalar içerir. Şahsın amaçlarına ulaşmış olmak uğruna çektiği zorluk neticesinde gayesine ulaşmış olacağına ve rüyayı gören kişinin huzura ereceğine ve huzura ereceğine işaret eder. Rüyada birine âşık olduğunu gören şahsın iyi ve güzel işler yapmış olmak istemiş olan halis niyetli, güvenilir ve yüce gönüllü birisi olduğu tabiri yapılır. Şahıs ideallerini gerçeğe dönüştürmek için dikkatli ve doğru adımlar atıyor anlamına gelir.  Rüyada Âşık Olduğunu Görmek

  Bir erkeğin rüyası esnasında bir bayana, bir bayanın da rüyası esnasında bir erkeğe âşık olduğunu görmüş olması, önem derecesi düşük ve kısa sürmüş olacak bir meselen ortaya çıkacağına fakat rüyayı gören kişiyi derinden etkilemiş olacak bir olay olmayacağına işaret eder. Şayet rüyayı gören kişi rüyada platonik olmak suretiyle birine âşık olduğunu görecek olursa onu üzmüş olacak bir bilgi alacak veya bir olay yaşayacaktır.

  Rüyada Sevgili Görmek

  Rüyada sevgili görmüş olan kimse kendine faydası dokunacağı ve hayırlı olacağı bir işe girmiş olacak biçiminde yorumlanır.

  Rüyada Tanımadığın Birine Âşık Olmak

  Rüyası esnasında tanımadığı birine âşık olan şahıs, birine maddi veya manevi olmak suretiyle dayanak olacak ve kuvvet vermiş olacak anlamına gelir.

  Rüyada Sevgili Olmak

  Rüyada bir kişiyle sevgili olduğunu görmüş olan kimse birisinden fayda görecek veya bir işten çıkar sağlayacaktır.

  Rüyada Öpüşmek

  Rüyada öpüşmüş olmak şahsın etrafında, yakınları, dostları ve yakınları arasında çok sevilmiş olan birisi olduğu manasına çıkar. Bu şahıs anne ve babası olan kişinin iyi dileklerini alan şahısdır, zira yaptığı güzel ve iyi işler yardımıyla tüm insanların kalbında yer edinmiştir.

  Rüyada Tutkuyla Öpüşmek

  Bir şahıs rüyası esnasında birini hararetli bir biçimde ve büyük bir tutkuyla öptüğünü görecek olursa bahse konu olan insandan dayanak görecek anlamına gelir.

  Rüyada Bir Kadınla Öpüşmek

  Rüyası esnasında bir kadınla öpüştüğünü görmüş olan kimse sevgilisiyle yakınlaşacak ve arasındaki bağlantı çok daha kuvvet kazanacak anlamına gelir.

  in A