Rüyada asker kıyafeti giymiş olmak, erkekler için kimi huzursuzlukların ve tartışmaların olmasına, işinizde size düşmanlık duymuş olan bir kimse ile atışma edeceğinize; kadınla için kimi menfaatlere, yeni arkadaşlıklar edinmiş olmaya ve dostluklar kurmuş olmaya delalet etmektedir. Bu rüya kimi zaman da devlet işine, yeni bir girişim yapacak olmaya, bilhassa hususi yaşamta rahata, sosyal emniyete ve korkulandan emin olmaya da tabir edilir.  Rüyada Savaşan Askerler Görmek

  Rüyası esnasında birbirleri ile savaşan askerler görmüş olan kimse yaşamında birtakım problemler yaşarmış ol. Bu rüya cemiyet içinde çıkmış olacak huzursuzlukların ve uzlaşmazlıkların bir işaretçisidir. Toplum içinde ortaya çıkacak tatsız hadiselere, fitneci bir kabilenin cemiyet içinde fesat çıkarmış olmasına, iyilikten sonra fenalığa, hidayetten sonra sapıklığa da delalet etmektedir.

  Rüyada Asker Görmek

  Rüyada görmüş olunan asker umumilikle güclü ve kudretli bir kişidir. Bu rüya, bilhassa gayri Müslimlerle çaba eden kavimler için zafere, hasımı mağlup etmeye; kimi bilginlere göre o yıl yağacak yağmura, hava koşullarına, korktuğundan emin olmaya ve emniyete delalet eder.

  Rüyada Bir Asker Grubu Görmek

  Rüyada görmüş olunan asker grubu ya da ordu o ülkenin emniyetine delalet etmektedir. Dolayısıyla askerin öldüğünü görmek, ulusal güvenliğin riskli bir duruma düşmüş olmasına, kuvvetli ve güclü askerlerle karşılaşmak tüm manalarda ülkenin itimatlı ve emniyetli bir biçimde olmasına, halsiz askerler görmek ordu içinde çıkmış olacak olan uzlaşmazlıklara, hasta askerle o halkın askerlerinin fesat ve nifak içinde bulunmuş olmasına işaret eder.

  Rüyada Bir Şehre Askerlerin Girdiğini Görmek

  Rüyası esnasında bulunduğu şehre askerlerin girdiğini görmek, o senin yağmurla ve bereketle geçeceğinin göstergesidir. Bu rüya kimi zaman da, o ülkenin malik olduğu askeri kuvvetlere; rüyada hasım askerinin girmiş olması mücadele haline ya da hasım askerlerinin ülkeye girmesine; şehri askerlerin bastığını görmüş olmaksa günahkar bir kavime ve bu kavimin başına gelmiş olacak musibetlere tabir edilir.

  in A