Rüyada asker olmak, meşakkatlere dayanmış olma kuvveti göstermiş olmak manasına çıkar. Rüyayı gören kişi için, yaşamış olduğu bütün zorlukların hakkından en az zararla çıkmış olmayı bilenmiş ol ve her güçlüğe rağmen yıkılmadan, yaşam karşısında dimdik durmuş olmasını becermiş olan şahıs tasviri yapılır. Rüyada askerlik yapmış olmak, ciddi hastalıklarda, önem derecesi yüksek can ve mal kayıplarında, iflas ettiğinde dahi yaşama kahretmeyen, her gün yeninden yaşamak için bir çare bulan şahısdır. Öyleki rüyayı gören kişi için, yaşamış olduğu her büyük kötü olaydan sonra, kendisini her defasında küllerinden yaratmayı başarmış olan kimse olduğu değerlendirmesi yapılmaktadır.  Rüyada Askere Gitmek

  İş yaşamı ile yorumlanır. Rüya maliki, ileride çok zengin ve ünlü bir iş elemanı olacak, ünü yurt dışına yayılacak ve ismi en muvaffakiyetli iş kişileri listesinin üzer sıralarında yer alım yapacaktır şeklinde açıklanır.

  Rüyada Asker Olmak ve Savaşmak

  Rüyayı gören kişinin yaşamta her işinde kazanç sağlayacağına, para sorunu çekmiş olmadan, para hesabı yapmış olmadan her istediğini alacağına, her istediğini takmış olacağına ve her istediğine sahip çıkacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi bir çok insanın istediği fakat bulmuş olamadığı bir yaşamın maliki olacaktır.

  Rüyada Silahlı Asker Olmak

  Sahici arkadaşlara delalet eder. Bu şahıslar, rüyayı gören kişinin hep kötü vakitlerinde kendine dayanak olan ve yaptığı tüm işlerde arka tarafında olan, akrabası kadar yakın kimselerdir.

  Rüyada Hasta Asker Görmek

  Rüyayı gören kişinin iyi niyetlerini öldürmüş olmaya çalışmış olan dolayısıyla devamlı kafasını karıştırmış olmak için uğraşan şahsa delalet eder. Bu şahıs rüyayı gören kişinin inandığı şeylerin hata olduğunu söylemiş olarak devamlı olmak suretiyle kafasını bulandırmış olmaya çalışmış olmaktadır.

  Rüyada Mücadele Meydanı Görmek

  Rüyada mücadele meydanı görmek, rüyayı gören kişinin kimi sorunlarla bir araya gelip, değişik kimselerle münakaşa ve münakaşa etmesi biçiminde yorumlanır. Kargaşa ve atışma manasına çıkar.

  in A