Rüyada askere gitmiş olmak, rüyayı gören kişinin yaşamının yolunda gideceğine ve kazanç sağlayacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi düzgün yaşantısı yardımıyla mutluluğu yakalamış olacak, eline gelen fırsatları iyi değerlendirmeye tabi tutması yardımıyla de büyük muzafferiyetler sahip olacak anlamına gelir. Rüyada askere gittiğini gören rüyayı gören kişi için, en kötü vakitinde dahi hayata tutunmasını bilenmiş ol, iyi de olsa kötü de olsa işini bırakmayan ve yaşamına sürüp gitmesini bilenmiş ol şahıs olduğu değerlendirmesi yapılır. Rüyayı gören kişinin hayat felsefesi, yaşamta her güçlüğün istendiği sürece aşılabileceği ve ölümden başka her şeye muhakkak bir çözüm bulabileceğidir. Rüyayı gören kişi bu felsefeye bağlı olmak suretiyle yaşarmış ol.  Rüyada Tekrar Askere Gitmek

  Rüyada askerliğini yaptığı halde bir daha askere gittiğini görmüş olan kimse iş yaşamında çifte sevinç yaşayacak anlamına gelir. Öyleki rüyayı gören kişi bir taşla iki kuş vurmuş olacak, ziyaret hedefli gittiği ve aklında dahi olmadığı halde hem de karlı bir ticaret yapmış olarak hem ziyaret hem ticaret yapmış olacak anlamına gelir.

  Rüyada Asker Olmak

  Sorunlu ve fırtınalı günlere katlanmış olarak elindekilerin bir kısmını dahi olsa kurtarmış olabilmek biçiminde açıklanır. Rüya maliki, yaşayacağı kayıplara rağmen, kendini daha bir müddet idare edecek kadar varlığını kurtarabilecektir.

  Rüyada Gazi Görmek

  Rüyayı gören kişinin inandığı şeylere bağlı kalmış olmasına ve kimi kıymetlere sadık olmasına yorumlanır. Bu rüya, şahsın bu kıymet kanaatlarını ara sıra atladığı manasına çıkar.

  Rüyada Şehit Görmek

  Rüyayı gören kişinin yaşamtaki mutlu edici sonuçları ve alacağı unvanları biçiminde tabir edilir. Rüyası esnasında şehit olduğunu gören devlet makamlarında önem derecesi yüksek bir koltuğun maliki olacak veya iş yerinde terfi ede ede en üzer birime ulaşacaktır.

  Rüyada Bayrak Görmek

  Şan, şöhret ve muvaffakiyet kazanmak manasına çıkar. Rüyayı gören kişi işlerinde yükselmiş olarak ismini dört bir cihana muvaffakiyetler ile yazdıracak ve tüm insanların tanıdığı birisi haline gelmiş olacak anlamına gelir.

  in A