Rüyada askere gittiğini görmek, ciddi bir işe girişir ya da önem derecesi yüksek bir hadisenin içinde yer alabilir. Bu rüya kimi zaman da sorun içine girmiş olmanıza, başınıza gelmiş olacak önem derecesi yüksek bir olaya, önem derecesi yüksek şahısların olduğu bir cemaatin içinde bulunmuş olmaya, iş yaşamında yükselmiş olmaya de tabir edilir.  Rüyada Askerlik Celbinin Gelmesi

  Rüyada kendine askerlik celbinin geldiğini görmüş olan kişi önem derecesi yüksek bir yük altına girer ya da ciddi bir için çağrılır. Bu rüya görmüş olan kimse için herhangi bir zorluğa kimi zaman da iş yaşamında yükselmiş olmaya, kendine verilecek önem derecesi yüksek bir işe de delalet eder.

  Rüyada Asker Uğurlamak

  Rüyada asker uğurlamak şahsın hayırlı bir iş yapmış olmasına, insanlara yardım etmesine, dertten sonra ferahlamaya, yardıma muhtaç birisine yapılacak yardıma, gönlü açık bonkör bir adama, birtakım insanlara ihsanda bulunmuş olmaya işaret eder.

  Rüyada Askerlik Çağının Geldiğini Görmek

  Rüyada askerlik çağının geldiğini gören şahsın omuzlarına kimi yükler yüklenir ya da bu işi ağırlığı olan sorumluluk altına girer. Bu rüya, gören şahsın kimi işler yapmış olmasına, çalışmış olma yaşamında bulunacağı teşebbüslere, ara sıra makam ve mevki maliki olmaya da delalet eder.

  Rüyada Askerlerin Yürüdüğünü Görmek

  Rüyada yürümüş olan askerler o ülkenin silahlı güclerine, ulusal güvenliğe, şayet askerler hasımsa o bölüme yapılacak bir askeri harekata, türlü yerlerde gündeme gelecek mücadelelere ve çabalara, bu çabalarda halkın yaşayacağı meşakkatlara delalet eder.

  Rüyada Askerlerin Arasında Bulunmak

  Rüyası esnasında bir ekip asker olduğunu ve onların içinde bulunduğunu görmüş olan kimse, devlet işine girer ya da işinde kendine önem derecesi yüksek bir konum verilir. Bu rüya gören şahsın kazanç sağlayacağı mertebeye, işinde yükselmiş olmasına, makam ve mevki maliki olmasına, toplum içinde takdir gören ve sevilmiş olan bir kimse olmasına, üstüne yüklenmiş olacak önem derecesi yüksek bir göreve ve bu işin altından mutlu edici bir sonucla kalkmış olup kıymet kazanmasına tabir edilir.

  in A