Rüyada ata bindiğini görmek, şahıs için çok iyi gelişmelere tabir edilir. Bilhassa henüz evlenmemiş şahıslar için ata bindiğini görmek murat olmak suretiyle yorumlandığı gibi, yapılacak güzel, hayırlı bir evliliğin de işaretçisi olmak suretiyle yorumlanır. Ata bindiğini gören şahsın hem hususi yaşamında, hem de iş yaşamında her şey istediği gibi şekillenir ve çok memnun bir yaşama kavuşur. Sorunların şahısdan hep ırak olacağına, sıhhat problemleri yaşanmadan çok uzun ve güzel bir hayata malik olunacağı manalarına da gelmiş olan rüya, çocuk maliki olmak isteyenler için de bebek habercisidir. İslami değerlendirmeye göre de bu rüya sahibinin bütün dilekleri kabul olur, henüz evlenmemiş ise evlenir, haneli ise çocuğu olur ve yaşlı ise hastalıklarından feraha erip, uzun bir hayata kavuşur.  Rüyada At Sürmek

  Rüyada at sürmüş olmak, muvaffakiyetden mutlu edici bir sonuca koşulacak bir geleceğe malik olunacağını ve son derece büyük işler başarmış olup tüm insanların imreneceği bir hayata kavuşulacağına yorumlanır. At sürdüğünü gören kimsenin akrabası de varsıl ve huzur dolu bir yaşam sürer. Kuvvetli bir kişiliğin ve önem derecesi yüksek projelerde vazife alan birisi olunacağının da işaretçisidir. At sürmüş olan şahıs henüz evlenmemiş ise, geleceğini istediği gibi şekillendirmiş olma talihi yakalar. Büyük bir fırsatın, önem derecesi yüksek bir kısmetin ele geleceğine, iyi bir evlilik yapılıp daha da memnun bir yaşam sürdürüleceğine de işaret eder.

  Rüyada Attan İnmek

  Rüyayı gören kişi için bir hadisenin sonuna gelinmiştir. Şahıs ele geçirdiği talihi iyi değerlendirememiş ve hayalleri boşamış ol gitmiştir. Umumilikle bir ömür tesiri altında kalınacak bir kusurunun ya da çok kıymet verilen bir vaziyetin, şahsın kaybı manasına gelmiş olan rüya, işlerin yoldan ayrılmasına, işyerinin kapanmasına ya da işten ayrılmış olmaya da delalet eder.

  Rüyada Ata Bindiğini Görmenin Psikolojik Tabiri

  Kendisi geleceği hakkında inisiyatif kullanmış olmak istemiş olmanın ve özgür, bağımsız hareket etme dileğinin alametidir. Psikolojik olmak suretiyle bağımlı olmayan, özgürlüğüne düşkün, kendisi kararlarını alan ve ayakları üzerinde durmuş olan, kuvvetli karaktere malik şahısları işaret eder.

  in A