Rüyada atlamak, umumi olmak suretiyle öyleki yalnızca atlamak olmak suretiyle değerlendirilirse hayra yorumlanır. Ama bu rüya mevzusu çok ferah manalara maliktir ve hususiye indirgenerek yorumlanmalıdır. Öyleki rüyanın tam olmak suretiyle ne şekilde görüldüğünü bilmiş olarak yorumlanması gerekli gelir. Örneğin; bir dağdan, tepeden veya uçurumdan atlamak başka çeşitli yorumlanır, bir ağaçtan, çatıdan veya köprüden atlamaksa apayrı yorumlanır.  Rüyada Duvardan Atlamak

  Rüyada duvardan atlamak son derece başarılı olmaya, büyük paralar kazanmaya, önem derecesi yüksek işler yapmış olup, yararlı işlerin altına imza atmaya delalet eder. Rüyayı gören kişinin yaşamında hüzünden çok sevinç ve mutluluk gözyaşları olacak anlamına gelir.

  Rüyada Yüksekten Atlamak

  Rüyada yüksekten atlamak, rüyayı gören kişinin tabir caizse attan inip eşeğe binmesine ve buna razı gelmiş olmasına delalet eder. Örneğin, daha az maaşa çalışacağı bir işe girmiş olmasına, harika bir mahalleten bir kenar semtye taşınmaya karar vermiş olmasına gibi farazi biçimde örneklendirilebilir.

  Rüyada Suya Atlamak

  Rüyada suya atlamak hayra yorulur, huzura ermeye delalet eder. Rüyayı gören kişinin yaşamın yükünü omuzlarından atarak daha basit bir hayata ereceğine, dertlerinin sona ereceğine ve rahatı bulmuş olacağına yorumlanır.

  Rüyada Balkondan Atlamak

  Rüyası esnasında balkondan atladığını gören şahsın hangi ruh hali içindeyse bunun tam aksi hale geçeceğine yorumlanır. Mesela rüyayı gören kişi mutluyken, üzüntüye girecek şayet bu halin tam tersiyse de sevineceği bir moda geçecek anlamına gelir.

  Rüyada Bir Yerden Bir Yere Atlamak

  Rüyayı gören kişinin moralinin bozulmuş olup, yüzünün asılacağı hadiseler yaşamasına veya havadisler alım yapmasına işaret eder. Dert ve problem çekmiş olmak manasına çıkar.

  Rüyada Düşmek

  Rüyada düşmüş olmak, uğursuzluk anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin zaaflarına yenilmiş olup hata ve kötü işlere bulaşmış olmasına dolayısıyla de itibar yitirip güvenilirliğini kaybetmesine yorumlanır. İş yerindeki rütbesinin de elinden alımı yapılacağı biçiminde değerlendirmeye tabi tutulur.

  in A