Rüyada el görmek, her hususta muvaffakiyetli bir yaşam sahip olan şahsın mükemmellik arayışına, eline gelecek güzel fırsatlar yardımıyla hanesi olmayanların hane maliki olacaklarına, çocukları olanların onların geleceklerini güvence altına alım yapmak için yapacağı büyük yatırımlara ve işleri büyütmüş olarak daha zengin birisi haline gelmiş olmaya delalet eder. Bilgece hareket eden şahsın kalender bir evreye girdiğine delalet eden rüya, her hareketini ölçüp biçmiş olarak atanmış ol rüyayı gören kişinin kararlı tutumları neticende bağlantılarını de, toplumsal yaşamını da daha müreffeh bir düzeye ulaştırmış olacağına tabir olur. El görmek kaderine razı gelmiş olmak ve elindeki ile yaşamayı bir düstur olmak suretiyle benimsemiş olmak biçiminde de tabir edilir. Şahsın Yaradan sevgisi ile hareket etmesine ve başına gelmiş olan her şeyi büyük bir tefekkürle karşılamış olacağına da belirtitir.  Rüyada El İçi Görmek

  El görmekle benzerlik gösterecek biçimde değerlendirmelenen rüya, ayrıntılar üstünde muhakeme etmeye ve daha evvel fark edilmeyen birçok hale dikkat ederek hareket etmeye delalet etmektedir. El içi görmek ufak bir hane maliki olmak ya da bir işletmiş olma açmayı başararak yiyip içeceği şeyleri kazanmaya işarettir. Gereğinden fazla olmasa da şahsın gelir seviyenin onu başkalarına muhtaç etmeyecek hale gelmiş olacağına, borçlanmış olmadan, kendine yeterli gelecek bir yaşam yaşayacağını da bildirir.

  Rüyada El Açık hale getirdiğini Görmek

  Birine ihtiyaç bildirip yardım istediğini görmek acziyet içerisinde bir hale düşüleceğinin sinyallerini verir. Gam dolu bir yaşama sahip çıkan rüyayı gören kişinin azıcık olsun rahatlamış olmak gayesiyle çevresinden dayanak görmek isteyeceğini ve yardım isteyeceğini bildirmiş olan rüya, gurur kırıcı, şahsın utanacağı bir yaşama sahip çıkmanın da göstergesidir. Hayata kuvvetinin ve dileğinin azalmış olması biçiminde de tabir edilir.

  Rüyada El Görmenin Psikolojik Yorumu

  Gerçeklere tahammülü az olan şahısların büyümeye karşı göstermiş oldukları direncin simgesidir. Şahıs hala kendini savunmasız ufak bir çocuk gibi görmekte ve akrabasının sürekli ona yardım etmesini ve destek olmasını beklemiş olmaktadır. Başaramama, üstlenilen vazifeleri yerine getirememe korkusu yaşamanın da delaletidir.

  in A