Rüyada avukat görmek, rüyayı gören kişinin hadiselere kısımsız bakamadığına ve her olaya yalnızca kendisi kısımından yaklaştığına dolayısıyla de karşı kısımtakini anlayamadığına yorumlanır. Rüyayı gören kişinin bu kötü özelliği sebebi ile ikili bağlantıları çok uzun sürmüş olmaz. Zira yalnızca kendisi bildiğinin ve hayal ettiğinin doğru olduğuna inanır, karşısındaki şahısları kavrayabilmeye çalışmış olmaz dolayısıyla de anlayışsız ve dayatmacı olmak suretiyle görüldüğü için kimseyle uzun müddetli bir bağ kurmuş olamaz ve gönül birliği yapmış olamaz. Rüyada avukat görmek kimi zaman da rüyayı gören kişi için farklılık ve yenilikle gelmiş olacak olan sevinç olmak suretiyle yorumlanır. Rüyayı gören kişi eskisinden farklı bir iş kurmuş olmaya niyetlenmiştir ve bu işten büyük fayda sağlamayı başaracaktır.  Rüyada Avukat Cübbesi Giymek

  Rüyayı gören kişinin kendisisi için art niyetli olan şahısların niyetlerini ve hatalarını suratına karşı söylemeye öyleki açık çekinmeden söylemeye delalet eder. Rüyayı gören kişi bu şahıslara ahmak olmadığını ve arka tarafından dönmüş olan dolapların farkında olduğunu göstermiş olmak isteyecektir.

  Rüyada Avukat Olduğunu Görmek

  Rüyayı gören kişinin birilerinin arasını yapacağı ve arada halis niyet elçisi olacağı biçiminde yorumlanır. Rüyası esnasında avukat olduğunu görmüş olan kimse, küskünleri barıştırmış olmak için iki kısımı da ayrı ayrı ikna etmeye çalışmış olacak ve iki kısım hakkında da yapıcı laflar söylemiş olup ikna gayretleri göstermiş olacak anlamına gelir.

  Rüyada Avukat Arama yapmak

  Rüyayı gören kişinin hakkı ile kazanç sahip olmaya çalışmış olma arayışlarına ve tüm insanlara karşı adil yaklaşımda bulunmuş oluyor olmasına delalet eder. Rüyayı gören kişi hak yemiş olmaktan sakınır, helal olmayana ilişmiş olmaz diye yorumlanır.

  Rüyada Mahkeme Görmek

  Rüyada mahkeme görmek hayırlı rüyalar arasında kabullenilir. Rüyayı gören kişinin sürpriz gelişmeler yaşayacağına, işlerinden pozitif geri dönüşler alacağına, mutluluğa ve hayra sebep olacak kimselerle karşı karşıya geleceğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin bundan sonra yaşamını kolayca geçireceği manasına çıkar.

  in A